Runebergi kook

pildi tegi Pille

mis on üks Runebergi päev ilma runebergi koogita? retsept siit jäi silma, ma natuke muutsin ka

Runebergi kook

200 gr toasooja võid (mina panin 1 dl õli, ei saanud ka halvem)
3 dl suhkrut
3 muna
100 gr peenestet piparkooke
2,5 dl mandijahu
3 dl jahu (mina asendasin kolmest 1 dl kaerajahuga)
2 tl kardemoni
2 tl küpsetuspulbrit
pool tl soola

1.5 dl sidrunimahla

kaunistuseks glasuuri, vaarikamoosi, vaarikaid ja vahukoort

vahusta toasoe või suhkruga, lisa munad (või aja munad suhkruga vahtu ja lisa õli). teise kaussi pane kõik kuivained, sega läbi. lisa kuivained esimesele kausile, siis pane sinna ka sidrunimahl, sega veelkord läbi. minul oli 20 cm vorm, sinna sobis see kogus tainast just parajasti, kuigi originaal ütles, et 24 cm on ka hea. küpseta u 170 kraadil tunnike, või kuniks tikk puhas. lase jahtuda. pärast võivad tublimad teha glasuuri, ja vähem tublid määrida peale vaarikamoosi ja vahukoort. hea saab ikka.