Šokolaadimaius kahel moel
Et aga siin blogis ei kirjuta mitte profikokk, vaid asjaarmastaja, siis tegin ühe ülilihtsa piimašokolaadist, pähklitest/mandlitest ja kuivatatud jõhvikatest “kommi”, mis on lisaks ise kodus nautimisele ka igati hea nii külla kaasa võtta kui ka kellelegi niisama kinkida. Pmst hea lihtne aseaine trühvlitele ja sobib ka sama hästi kohvi kõrvale maiustamiseks:)
Soovisin katsetada, kuidas see šokolaadimaius on, kui kasutada võid ja šokolaadi 1:2 ja 1:3. Ühe portsu tegin mandlite, teise sarapuupähklitega. Peab tunnistama, et kuigi mandlitega variant (100 g võid ja 200 g šokolaadi) oli pisut kõvem kui pähklitega maius (100 g võid ja 300 g šokolaadi), siis eile õhtul kiitsid kõik mõlemat ja ütlesid, et võimatu on ühte teisele eelistada … :)
Mandlimaius
- 100 g võid
- 200-300 g mandlitega piimašokolaadi
- 100 g kuivatatud jõhvikaid
- 100 g kooritud mandleid
- soovi korral riivi hulka pool Tonka uba
Metspähklimaius:
- 100 g võid
- 200-300 g metspähklitega piimašokolaadi
- 100 g kuivatatud jõhvikaid
- 100 g kooritud sarapuupähkleid
- soovi korral riivi hulka pool Tonka uba


