Täiuslik rostbiif
ütleme nii, et nüüd jõudis tõesti taevas maa peale, peale paljusid erinevaid katseid ja lihatükke. kõigepealt trehvasin ma kaubanduses Saaremaa Lihatööstuses “valminud” aberdeen anguse fileetükiga (loomulikult unestasin ma vaadata selle täpsema tüki nime, lisaks on vajalik ka kullipilk, sest igal tükil ei ole sordi nime peal), mis lähemal vaatlusel suisa palus, et tast rostbiif teha. ja siis andis kiire googeldamine Jamie Oliveri imelihtsa ja perfektse retsepti. tulemus viis jalad suust!
- veise lihatükk (mul oli u 600 gr)
- soola, pipart, õli
võta lihatükk tunnike varem toatemperatuurile. määri soola-pipra-õli seguga kokku. soojenda ahi 240 kraadini. pane lihatükk ahju ja lase kuumus kohe 200 kraadile. mediumiks on vaja küpsetada 1 tund, medium-rare saab valmis u 50 minutiga, ja well-done (siinkohal tervitused Profale!) u 1h 15 minutiga. kui liha valmis, siis jäta “rahunema” – vähemalt veerand tunnikeseks. samal ajal võib juba nt veini lahti teha. mina tavaliselt “rahustan” liha järgmise päevani, siis jäävad mahlad eriti hästi sisse. aga alati ei pruugi ju nii palju aega olla. lisaks olgu öeldud, et sama skeem pädes ka 600 grammiga. nii lihtne ja nii tore. ilmselt oli ka see liha piisavalt hea selleks ettevõtmiseks.