Toorjuustuga šokolaadikook
Toorjuustuga šokolaadikook sündis tänu kolme asjaolu kokkulangemisele:) Esiteks olid külmkapis üks üleliigne munakollane ja 400 grammine paari päeva pärast aeguv tops toorjuustu. Ning kolmandaks, kui ma parasjagu nuputasin, millist juustukooki teha, teatas Priit, et temal enam juustukoogi isu ei ole, vaid tahaks hoopis šokolaadikooki:) Ja nii siis saigi üks toorjuustukreemiga brownie-tüüpi kook tehtud.
Ma ise olen seda šokolaadi-toorjuustu kooki teinud vähem kui kahe nädala jooksul juba kolm korda:) Ja Astridi lahkel loal mainin ära, et ta sõi seda esmaspäeval viis(!) tükki korraga ära, sest nii hea kook pidi olema:):):) Mulle endale ka meeldib ;-)
Šokolaadisegu:
200 g pähklitükkidega šokolaadi
70 g suhkrut
50 g võid
2 suurt muna
2 väikese kuhjaga spl maisitärklist (u 30 g)
1 kuhjaga spl kakaod (u 15 g)
näpuotsatäis soola
1 tl vaniljesuhkrut v -ekstrakti
Juustusegu:
400 g toorjuustu
2 muna v 1 suur muna ja 1 munakollane
1 tl vaniljesuhkrut v -ekstrakti


