Toorjuustutäidisega kõrvitsamuffinid

mingi aeg tuli muffinilaine. muidu jätavad nad mind keskmiselt külmaks, aga seekord oli vaja jälle kuskile midagi kaasa võtta, ja kaasa on hea võtta muffineid. ja siis komistasin ma selle retsepti otsa. küll olid head! see toorjuustutrikk pädeb ilmselt muudes olukordades ka. täitsa lõpp, kui head need olid – sest see toorjuust ei jõudnud sealt seest jeehat tõmmata, mistõttu oli ka kogu muffin kena ja nätske, täpselt nagu mulle meeldib. ma natuke muutsin, siit ja sealt, kõvasti vähemaks jätsin suhkrut, ikka said head.

taigen: 

  • 7 dl jahu
  • 4 tl piparkoogimaitseainet
  • 1 tl soola
  • 2 tl küpsetuspulbrit
  • 4 muna
  • 2 dl suhkrut
  • 4 dl kõrvitsapüreed
  • 2 dl õli
  • mina panin sügavast paar peotäit sügavkülmutet pohli ka

täidis:

  • 1 karp / 200 gr maitsestamata toorjuustu
  • 2 spl suhkrut

puru:

  • 4 spl külma võid
  • 5 spl jahu
  • 1 dl suhkrut
  • 2 tl kaneeli

kõigepealt menetle ära toorjuust. sega suhkruga, võta üks kilekott, moodusta toorjuustust kilekotti toru (nii pikk, et saaksid oma muffinivormi jagu rattaid sealt hiljem lõikuda), ja pane sügavkülma, vähemalt paariks tunniks. ava vein, loe raamatut. paari tunni pärast sega kausis omavahel jahu, maitseained ja küpsetuspulber, samasse kaussi viska ka pohlad. võta veel 1 kauss, sega seal kõrvitsapüree, suhkur, õli ja munad. sega kaks kausitäit kokku. moodusta puruainetest puru. pane igasse muffinivormi natukene tainast, põhja katteks. viiluta külmunud toorjuust, pane igasse muffinivormi 1 osa. kata ülejäänud taignaga, kõige peale sipsuta puru, ma panin natuke pärlsuhkrut kah. küpseta 180 kraadil u 12-15 minutit, sõltuvalt ahjust. ja uskuge mind, mis sest, et läbilõikest pilt puudub, see toorjuust ei ole sealt kuskile kadunud, välja voolanud, vms, ta on seal muffini sees ilusti. kompaktselt. väga toredad, tasub uuesti teha.