Tsitrusekeeks
https://laualamp.wordpress.com/2015/03/03/tsitrusekeeks/
Täna vahelduseks pikka ei juttu ei teeks. Oot, ei, eelmine kord ju ka polnud. Kahju küll, ilmselt pole siis ettenähtud.
The Little Paris Kitchen, Rachel Khoo, lk 91.
- 4 muna
- 250 g suhkrut (nt golden caster)
- 250 g jahu
- tera soola
- 1 sidruni riivitud koor
- 1 apelsini riivitud koor
- 1 tl küpsetuspulbrit
- 250 g võid, sulatatud ja jahtunud
- Eelkuumuta ahi 180°C ja vooderda keeksivorm küpsetuspaberiga (selle asemel võib ka määrida ja jahuga üle puistata vormi)
- Eralda munakollased valgetest.
- Vahusta munavalged poolega suhkrukogusest tugevaks vahuks
- Teise kausis vahusta munakollased ülejäänud suhkruga
- Kolmandas kausi sega oma vahel jahu, sool ja küpsetuspulber ning riivitud tsiturusekoored
- Sega jahusegu vaheldumisi sulatatud võiga munakollaste-shukruvahu hulka*
- Viimasena sega ettevaatlikult hulka munavalgevaht
- Vala taigen vormi ja küpseta 40 minutit või kuni puutikk puhtalt välja tuleb
Söö näiteks pistaatsiakreemiga
Muidu nii puhtalt on see kreem siiski natuke liiga magus
—-
*Originaalretsept soovitab kõigepalt jahu segad ja siis või aga mulle tundus, et nii see asi eriti hõlpsalt ei lähe

