Tummine šokolaadipomm
http://www.sentjurinfoodproduction.ee/2013/06/tummine-sokolaadipomm-toelistele.html
Pikka aega sepitsesin üht šokolaadikoogi tegu, aga siiani pole sobivat ideed tulnud. Täna aga mõistsin, et võiksin vahelduseks teha ühe eriti rammusa, tummise ja šokolaadise koogi, mis sobiks eriti hästi kangema kohvi kõrvale koos vaniljejäätise ja maitsvate kodumaisete maasikatega. Kinnitan, et tegu on äärmiselt lihtsa šokolaadikoogiga, sest kõik ained tuleb lihtsalt kokku segada ja seejärel ahju pista. Tõeline šokolaadipomm, aga vahel kohe tuleb isu, eriti siis, kui nädalaid on laual olnud õhulised marjatordid ja magustoidud. Kook jääb väga mahlane ning mõnusalt niiske, mitte üldse keeksine nagu pealt poolt paista võib.
NB! Mida kvaliteetsema tumeda šokolaadi valite, seda parema maitsega tuleb ka kook. Kakao sisaldus võiks olla vähemalt 70 % !
Kuna kook maitseb kõige paremini külmalt, siis võib selle valmis küpsetada ka üks päev varem!
Vaja läheb:
- 125 g võid
- 350 g tumedat šokolaadi
- 2,5 dl fariinisuhkrut
- 0,5 dl jahu
- 2,5 dl mandlijahu
- 5 muna
- Värskeid maasikaid
- Kaunistamiseks kakaod ja 4 KitKat šokolaadi
- Serveerimiseks vaniljejäätist
1. Sulata potis või ja šokolaad.
2. Sega omavahel fariinisuhkur, jahu ja mandlijahu.
3. Lisa šokolaadi-või segu ja sega sisse munad. Vala tainas 24-25 cm läbimõõduga võitatud koogivormi.
4. Küpseta kooki 35 minutit 170-kraadises ahjus. Lase täielikult maha jahtuda.
5. Poolita KitKat’i šokolaadi pulgad ning suru poolkaares koogi äärde. Raputa peale kakaod.
6. Serveeri värskete maasikate ja vaniljejäätisega.

