Vaarika-hapupiima kook
vaarikad mulle meeldivad. igas asendist. nendest isu täis ei saa. ja see on ka inimestele meelde jäänud, näiteks teeb mu tädi mulle spetsiaalselt toormoosi, mis on hirmus magus, ja seetõttu lapsele hirmsasti meeldib, aga mulle ka, kui tõtt tunnistada… aga ükskord tahtsin ma vaarikatega kooki. ja leidsin selle retsepti, SmittenKitcheni juurest. kogused, pange tähele, kenasti ka meetermõõdustikus olemas. aga mitte ainult selle pärast – teeme veel. ma natuke muutsin ka…
Vaarika-hapupiima kook
- 150 gr jahu
- 1 tl küpsetuspulbrit
- näpuotsatäis soola
- 120 ml hapupiima (mul oli jogurt, käras ka. ilmselt sobib ka keefir)
- u 50 grammi toasooja võid
- 150 grammi pluss 2 spl suhkrut
- 1 muna
- vanilliekstrakti
- vaarikaid, u pool liitrikest
sega jahu sisse sool ja küpsetuspulber. võta mikser (see mulle meerikamaa retseptide juures meeldib!). vahusta või suhkruga, lisa muna, jupikaupa jahusegu ja keefir. vala 20 cm läbimõõduga küpsetuspaberiga vooderdet vormi, puista peale vaarikad, sipsuta otsa 2 spl suhkrut. küpseta 180 kraadil u pool tundi, kuniks pealt kuldpruun. oi oli hea, üks vähestest kookidest, mida ei ole õnnetunud “tööle viia”…