Vürtskilud
inimesed lähevad lolliks erinevate asjade peale. mina näiteks värskete kilude tõttu. ilmselt tuli meelde suvine hiiumaa, kus kalakesed olid kõige täiega ära küpsetet, ja hirmus head maitsesid. koju jõudes aga… ei tulnud seda ahjupaneku tunnet. küll aga segasin ise elus esimest korda kokku kilurohu.
kilurohi:
tunde järgi
koriandriseemneid
nelki
pipart
muskaatpähklit
soola
mõned loorberilehed
kõik peale loorberi panna kohvimasinasse ja purustada. kilud asetada kunstipäraselt kaanega anumasse, pead ühes ääres, sabad teises otsas. kilurohi peale ja vahele, paariks päevaks kuni nädalaks kaanetatult külmkappi. siis peab keegi kena inimene nad ära puhastama, selgroo välja võtma, ühe sibuli viilutama ja selle kilurullidega vaheldumisi purki laduma, kõige otsa veel oliivõli sirtsutades. ja alles siis saab hea….