vutikesed
vutikeste küpsetamisega on mul varasemast selline keeruline vahekord, mitte alati pole see välja tulnud. nüüd aga sai vuttidel uuesti nö “rinnust võetud”, ja kui ma nad Viimsi taluturult ära tõin, otsustasin läheneda asjale malmpoti tasandilt. võtsin rümbakesed (ma saan aru küll, et see titekeel on nõme, aga need …rümbakesed… on ju sellised …pisikesed? nunnud? nunnud vist siiski ei ole…), lähenesin neile selja tagant kääridega ja kõigepealt moodustasin pinnalaotuse. pruunistasin rinnapoolse osa laotusest pannil, siis panin vuti(kese)d malmpotti, sortsasin alla lahke suraka magusamat veini ja pealepoole veskist soola ja pipart, ja küpsetasin u pool tunnikest ahjus 180 kraadil kaetud kaanega, kuniks linnukesed kena “valmis” lõhna levitama hakkasid. siis võtsin ahjust välja, valasin nad üle konjakiga ja panin põlema. leegi kustumisega tundus minu ja vuttide vintskusel baseeruv vastasseis lõppenud olevat, ja kõik maitses hästi. eriti koos klaasikese veiniga. teeme ilmselt veel.