Maapähklivõi-šokolaadikook
- 250 ml jahu
- 1/4 tl soola
- 1/3 tl kakaod
- 120 g toasooja võid
- 75 ml suhkrut
- 1 suur muna
- 2 sl vahukoort
- 125 ml suhkrut
- 30 g võid
- 3 tl glükoosisiirupit
- 2 sl vett
- 1/4 tl soodat
- 3/4 tl soola
- 250 ml hakitud maapähkleid
- 200 ml maapählivõid
- 200 ml vahukoort
- 200 g tumedat šokolaadi
- näpuotsaga soola
Pähkli-karamell:
*Kuumuta suhkur, või, glükoossiirup ja vesi madalas potis kuni hakkab mulisema, keera kuumus vaiksemaks ja keeda, kuni siirup muutub kuldpruuniks.
*Võta pott tulelt, lisa sooda, sool ja pähklid, sega. Seejärel vala segu küpsetuspaberile, aja lusikaga laiali.
*Tõsta pähkli-karamell külmkappi jahtuma. Kui on jahtunud, siis haki hästi peeneks (mina tegin blenderis).
Täidis:
*Vala koor potti ja lase keema, tõsta tulet ning lisa šokolaaditükid ja sool, tõsta kõrvale.
*Pane maapähklivõi kuumakindlasse kaussi ja kuumuta 1 minut mikrolaineahjus.
*Määri pool maapähklivõist jahtunud koogipõhjale, raputa peale pähkli-karamell.
*Sega šokolaad ja koor ühtlaseks kreemiks ja määri koogile.
*Vala ülejäänud maapähklivõi kilekotti, lõika koti ots ära ja tee koogile sik-sakid ning aja need tiku abil laiali.
*Pane kook 30 minutiks sügavkülma tahenema, serveeri.



