Viigimarja tarte tatin mascarpone kreemiga
http://zoozi-tegemised.blogspot.com/2011/10/viigimarja-tarte-tatin-mascarpone.html
350 g pärmi-lehttainast või lehttainast
150 g suhkrut
50 ml vett
0,25 tl vanilliekstrakti
40 ml Amarettot või mõnda muud mandlilikööri
12 suurt värsket viigimarja
Mascarpone kreem:
250 g toasooja mascarponet
40 ml Amarettot või mõnda muud mandlilikööri
6 Amaretti küpsist (saab näiteks Stockmannist)
Sega väikesel pannil suhkur ja vesi, kuni suhkur on sulanud. Lase segul keema tõusta, kuid ÄRA SEGA!!!. Lase keeda, kuni suhkrusegu muutub tumekollaseks ja tõsta kohe pliidilt. Lisa ettevaatlikult (võib pritsida) Amaretto ja vanilliekstrakt. Tõsta pann tagasi tulele ja kuumuta seni, kuni segu muutub siirupiseks.
Vala siirup 22 cm läbimõõduga ümmargusse ahjuvormi.
Lõika viigimarjadel otsad ja aseta lõigatud otstega ülespoole tihedalt ahjuvormi.
Rulli tainas veidi suuremaks kettaks, kui seda on ahjuvorm ja kata sellega viigimarjad, surudes äärtest tainast viigimarjade ja ahjuvormi vahele.
Küpseta 200-kraadises ahjus umbes 20 minutit.
Aseta ahjuvormile kõrgemate servadega taldrik ja kummuta väga ettevaatlikult (siirup on väga tuline) kraanikausi kohal kook taldrikule.
Lase enne serveerimist veidi jahtuda. Maitseb hea ka külmana. Juurde paku mascarpone kreemi.
Kreemi jaoks vahusta mascarpone Amarettoga. Sega juurde sõrmede vahel purustatud Amaretti küpsised.
Allikas: veidi mugandatud raamatust “Decadence” P.Johnson