Šokolaadi "laava" koogid

Kes on valmis üheks maailma parimaks magustoiduks? See on nii hea, et kõik maailma mured ununevad:) Ahjusoe šokolaadikook, mille seest voolab välja vedelaks jäänud šokolaadikreem…vanilje jäätis…ja värsked vaarikad…mmmm!!!
Üks sõbranna on mul ammu rääkinud, et tahaks neid teha ning eelmine neljapäev võttiski Mariliis lõpuks vormid kapist välja ja proovisime need koogikesed ära. Retsepti leidis ta internetist. Ühest teisest retseptist võtsin nipiks, et muna kollase ja valge võiks eraldi vahustada, et koogikesed veelgi õhulisemad tuleksid. Minu meelest võiks lausa iga õhtu neid magustoiduks olla:)

Tarvis läheb:
  • 170g tumedat šokolaadi (Bitter on parim valik)
  • 150g taluvõid
  • 160g suhkrut
  • 75g nisujahu
  • 4 suurt muna
  • näpuotsa täis soola
  • veidi kakaopulbrit (puhast)
  • vanilje koorejäätis
  • värsked vaarikad
  • tuhksuhkur
Määri 6 väikest ahjuvormid hoolikalt võiga ning puista üle kakaopulbriga (sellised vormid, millega tehakse näiteks brüleesid ja sufleesid).

Kuumuta ahi 180’C-ni.

Sulata šokolaad ja või veevanni kohal potis. Mina olen tavaliselt võtnud suurema poti, pannud vee sinna sisse keema ning siis sangaga väiksema poti pannud omakorda selle poti äärele toetama ning seal sees sulatanud. Veevanni kohal tuleb sulatada seepärast, et šokolaad põhja ei kõrbeks. Keema ei ole segu vaja lasta. Kui šokolaadi ja või tükid on sulanud ning tekkinu on ühtlane mõnus kreem, siis jäta segu jahtuma.

Eralda muna kollased ja valged. Vahusta muna kollased suhkruga kohevaks. Lisa veidike jahtunu šokolaadisegu ning vahusta mikseriga veel 5 minutit. Sõelu juurde jahu ning vahusta veel 2 minutit.
Vahusta muna valged näpuotsa  täie soolaga kõvaks vahuks ning sega õrnalt spaatliga šokolaadisegu juurde.
Kalla segu ettevalmistatud vormidesse.

Pane vormid eelkuumutatud ahju ning küpseta seal 10-12 minutit, kuid mitte rohkem. Täpne küpsetusaeg oleneb ahjust, vormidest, taignast jne. Kook peaks ahjust välja võttes pehmelt vetruma, mis annab märku, et sees on veel sulašokolaad. Ja ärge muretsege, kui nad küpsevad ka kogemata üle, siis halvimal juhul saad tavalise šokolaadi koogi:)

Kummuta koogikesed taldrikule, sõelu peale tuhksuhkrut, pane kõrvale jäätisepallid ning vaarikad ja asu maiustama!