Piparkoogitiramisu
http://nefikokkab.blogspot.com/2011/12/piparkoogitiramisu.html
Vana hea klassikaline tiramisu, väikesed muudatused ning sobib suurepäraselt jõululauale.
6 portsjonit:
- u 100 g piparkooke
- 2 dl kanget kohvi
- Vana Tallinna likööri
Kreem:
- 2 muna, kollased ja valged eraldi
- 250 g mascarponet
- 100 ml vahukoort
- 75 ml suhkrut
Kaunistuseks:
- piparkooke
- piparkoogimaitseainet
*Munavakollased vahustada suhkruga tugevaks vahuks, lisada mascarpone ning vahustatud koor.
*Munavalged vahustada tugevaks vahuks ja segada kokku munakollase-mascarponevahuga.
*Kohvile lisada Vana Tallinn, piparkoogid kasta kohvisse ning panna kausikeste põhja.
*Peale valada kreemi ning kaunistada piparkoogiga.
*Hoida külmas vähemalt 3 tundi.
