Tige Tikker ehk vürtsikas tikrimoos

ma otsustasin sel aastal (nagu ka eelmistelgi;) olla hoidistamisega tagasihoidlikum. et teen neid moose ainult, mida süüakse. kuni ühel õhtul sain suure karbitäie tikreid. vürtsmoosi läheb elus ikka vaja, näiteks mõnel heategeval müügil vms;)

  • umbes kilo puhastet tikreid
  • 1 dl tavalist suhkrut
  • törts brändit
  • kümmekond nelki, uhmris peenestatuna
  • 1 tl jahvatet ingverit
  • 2 tl piparkoogimaitseinet
  • 2 tl kaneeli
  • 2 peotäit suhkrustet ingverit, väikeste tükkidena (kui pole, siis veel 1 tl jahvatatut)
  • 4 kaneelikoort
  • 500 gr moosisuhkrut

pane tikrid, brändi ja suhkur potti, lisa maitseained. keeda u 15 minutit ja jäta üleöö seisma. järgmisel päeval lisa moosisuhkur, keeda veel 15 minutit, eemalda kaneelikoored, lisa igasse steriliseeritud purki 1 terve nelk, ja pane moos purkidesse. oota sügist ja esimest metsseapraadi.