Tige Tikker ehk vürtsikas tikrimoos
http://davahtaresidence.blogspot.com/2013/07/tige-tikker.html
ma otsustasin sel aastal (nagu ka eelmistelgi;) olla hoidistamisega tagasihoidlikum. et teen neid moose ainult, mida süüakse. kuni ühel õhtul sain suure karbitäie tikreid. vürtsmoosi läheb elus ikka vaja, näiteks mõnel heategeval müügil vms;)
- umbes kilo puhastet tikreid
- 1 dl tavalist suhkrut
- törts brändit
- kümmekond nelki, uhmris peenestatuna
- 1 tl jahvatet ingverit
- 2 tl piparkoogimaitseinet
- 2 tl kaneeli
- 2 peotäit suhkrustet ingverit, väikeste tükkidena (kui pole, siis veel 1 tl jahvatatut)
- 4 kaneelikoort
- 500 gr moosisuhkrut
pane tikrid, brändi ja suhkur potti, lisa maitseained. keeda u 15 minutit ja jäta üleöö seisma. järgmisel päeval lisa moosisuhkur, keeda veel 15 minutit, eemalda kaneelikoored, lisa igasse steriliseeritud purki 1 terve nelk, ja pane moos purkidesse. oota sügist ja esimest metsseapraadi.