Trühvlitort
http://liiliapere.blogspot.com/2011/08/truhvlitort.html
Trühvlitort kuulub kindlalt minu lapsepõlvemälestustesse, ainus mida ma selle juures alati olen jälestanud-meeletult suured võiroosid (nägid küll kenad välja, aga mõte või söömisest lusikaga ajab siiani öökima), muidu on mulle see tort alati hirmsasti meeldinud… seekord siis selline tagasihoidlik tordike ühele üldse mitte tagasihoidlikule sõbrale ;)
immutamiseks: veega segatud konjakit
Võikreem:
200 g võid
100 g kondenspiima
100 g tuhksuhkrut
2 spl kakaopulbrit
1 tl vanillisuhkrut
2 spl konjakit
Trühvlipuru:
2 spl kakaopulbrit
65 g tuhksuhkrut
vett
Kaunistusteks:
50 g võid
2 spl kondenspiima
2 spl tuhksuhkrut
toonimiseks punapeedimahla
Biskviit valmista eelmisel päeval.
Võikreemi ained (peaksid kõik olema toatemperatuuril) vahusta mikseriga või hõõru puulusikaga ühtlaseks kreemiks.
Trühvlipuru jaoks sega tuhksuhkur ja kakaopulber, lisa veidi vett (esialgu paar supilusikatäit) ning hõõru ühtlaseks sõmeraks puruks.
Lõika biskviit kolmeks kettaks, aseta esimene serveerimisalusele, niisuta veega segatud konjakiga ning kata kolmandiku võikreemiga. Toimi samamoodi ka teise ja kolmanda kettaga. Kata tort pealt ja külgedelt korralikult võikreemiga ning seejärel trühvlipuruga.
Kaunista võikreemist lilledega.
Lõika biskviit kolmeks kettaks, aseta esimene serveerimisalusele, niisuta veega segatud konjakiga ning kata kolmandiku võikreemiga. Toimi samamoodi ka teise ja kolmanda kettaga. Kata tort pealt ja külgedelt korralikult võikreemiga ning seejärel trühvlipuruga.
Kaunista võikreemist lilledega.

Retsept blogist Toidutegu
